Problematyczne ścieżki rowerowe

Czy piesi mogą chodzić po ścieżce rowerowej? Mało kto zdaje sobie sprawę, że chodząc po trasach przeznaczonych dla jednośladów popełnia wykroczenie, za które może być ukarany mandatem..

Piesi bardzo często nie dostrzegają lub najzwyczajniej lekceważą oznaczenia informujące o drodze dla rowerzystów. Jednym z takich miejsc jest chociażby ulica Wańkowicza przy której zlokalizowane są zakłady produkcyjne, co wiąże się to z dużym natężeniem uczestników ruchu. Po jednej stronie drogi znajduje się chodnik zaadaptowany na ścieżkę rowerową, a po przeciwnej jest chodnik wyłącznie dla pieszych. W tym miejscu zarówno piesi chodzą po ścieżce rowerowej jak i rowerzyści jeżdżą drogą i po chodniku. Jak reagowali mieszkańcy, którzy popełniali powyższe wykroczenia?

Drugim nieszczęsnym miejscem, gdzie rowerzyści pomijają ścieżkę rowerową jest wiadukt przy ulicy Odolanowskiej. Tutaj, żeby wjechać na ścieżkę rowerową, jadąc z centrum miasta należy skręcić w Piastowską, a następnie wjechać na chodnik. Wielu ostrowianom nie podoba się takie utrudnianie sprawy, przez co jeżdżą po ciasnych chodnikach na wiadukcie.
A co na to policja?

Naszym zdaniem policja jedynie grozi palcem. Dzieje się tak z powodu racjonalnego podchodzenia do problemu. Nieoficjalnie mówi się, że dopóki policja nie ma odnotowanych incydentów w postaci kolizji, to przymykają oko na tą sytuację. Czy słusznie? Życie zweryfikuje. Choć uważamy, że ktoś powinien skutecznie edukować społeczeństwo, jeżeli w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz