Rusza Klub Mam

W Ostrowie Wielkopolskim rusza Klub Mam. Pomysłodawczynie klubu zapraszają wszystkie Mamy z Ostrowa i okolic na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 7 września o godzinie 16:00 w Gimnazjum nr 3 na ul. Tuwima 12. Przyjść można z dziećmi w wieku od 0 do 5 lat. W organizację Klubu zaangażowała się Beata Podsadna, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa.

Klub powstał z inicjatywy trzech mam: Bogusławy Szebesty, Klementyny Witaszek oraz Darii Gawronem – Urban oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Beaty Podsadnej.

– Mnie ten pomysł bardzo się spodobał. Pamiętam gdy ja byłam młoda mama, chodziłam z małym synkiem na spacer, tez wtedy próbowałam sobie uprzyjemnić czas by spotkać się z inną młodą mamą, by porozmawiać głownie o problemach naszych dzieci, ale nie tylko. Dlatego gdy Panie zwróciły się do mnie w kwestii lokalu, włączyłam się w jego poszukiwanie, bo trudno mówić o Klubie, gdy nie ma swojego lokum. Obok Gimnazjum nr 3 jest duży zielony plac, na którym powstanie plac zabaw dla Spółdzielni Edukator. W przyszłości – po wybudowaniu łącznika w tej szkole – panie będą miały swoje pomieszczenie z zapleczem sanitarnym. – wyjasnia Beata Podsadna, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Idea klubu jest prosta. Dwa razy w tygodniu mamy z małymi dziećmi ( od 0 do 5 lat) spotykają się, by dzieci mogły się wspólnie pobawić, by mamy miały okazję wyjść i porozmawiać o pociechach, ale nie tylko.

– Każda z nas ma potrzebę porozmawiania z kimś kto nas zrozumie. A kto lepiej wie co to znaczy nieprzespana noc czy problem z laktacją lub ząbkowanie niż inna mama? Nasz klub powstaje po to, aby chociaż jeden lub dwa dni w tygodniu były inne niż wszystkie. Żeby nasze dni nie kończyły się tylko na karmieniu, przewijaniu, spacerku. Kilka lat mieszkałam w Anglii i tam takie kluby działają nawet w małych miasteczkach. Stąd pomysł, by podobny powstał w Ostrowie Wielkopolskim – mówi Bogusława Szebesta, pomysłodawczyni Klubu Mam.

– Jednak na kaszkach i wymianie doświadczeń z ząbkowania dzieci nie chcemy poprzestać. Jesteśmy kobietami, chcemy także dobrze wyglądać, stąd pomysł, by organizować spotkania np. z wizażystą, psychologiem, by poznać kilka podstawowych chwytów samoobrony. Myślę, że pomysły na spotkania będą się rodzić w trakcie. W budynku Gimnazjum nr 3 jest miejsce na wózki, obok jest zielony plac, na którym docelowo będzie plac zabaw – dodaje Klementyna Witaszek, pomysłodawczyni Klubu Mam.

Klub Mam przygotował kilka zasad do przestrzegania. Do klubu najlepiej przychodzić ze zdrowymi, niezakatarzonymi dziećmi, wszystkie uczestniczki mówią do siebie po imieniu, można przynieść ze sobą zabawki dla dzieci i zostawić je w klubie – będą one przechowywane w pudle. Na spotkania należy przynosić obuwie na zmianę.

– Klub ma charakter społeczny, spotkania są bezpłatne. Postanowiłyśmy jednak wprowadzić opłatę w wysokości 2 zł od każdej mamy przychodzącej na spotkanie. Zostanie ona przeznaczona na zakup kawy, ciastek, owoców dla dzieci a przede wszystkim umożliwi zaopatrzenie dzieci w potrzebne na spotkania materiały (mazaki, kredki, papier) – dodaje B.Szebesta.

Klub Mam ma swą siedzibę w Gimnazjum nr 3 przy ulicy Tuwima 12 ( wejście od boiska). Pierwsze spotkanie Klubu Mam w poniedziałek 7 września o godzinie 16.00. Mamy – ale także panie w ciąży i tatusiowie – będą się spotykać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00. W planach jest także organizowanie wymiany ubranek, zabawek oraz organizowanie kiermaszy.

Klub Mam planuje prowadzić klubowy blog: http://ostrowskiklubmam.wordpress.com

źródło:

Sylwia Nowicka

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

Dodaj komentarz